Select Page

V četrtek, 14. 9. 2023, so učence 1. in 2. razreda presenetili z obiskom prav posebni gostje. V gozdičku ob šoli so jih pričakali predstavniki tolminskih tabornikov: Tamara, Jure in Jutra. Prvošolcem in drugošolcem so predstavili delo tabornikov in nekaj zanimivosti iz njihovega življenja. Učence so spraševali, če vedo, kaj taborniki delajo. Otroci so podajali zanimive odgovore in za vsak pravilen podatek so dobili simbolično nagrado – bonbon. Taborniki so tisti, ki imajo radi naravo. Imajo prav posebna oblačila, ki se imenujejo kroji in različne barve rutk. Barva rutke je odvisna od starosti otroka. Poleg tedenskih srečanj tolminski taborniki pripravljajo tudi zimovanje v Soči in poletno taborjenje v Fiorinih, kjer bivajo pod šotorskimi platni.

Tamara, Jure in Jutra so vse otroke, ki imajo radi naravo, povabili med tabornike. Predstavitev je bila zanimiva; poslovili pa smo se s »taborniškim ploskom« MMMMM. Tega verjetno pa niste vedeli.

Dostopnost (X)