Select Page

Med 19. in 27. novembrom poteka Evropski teden zmanjševanja odpadkov, ki je v Evropski uniji največji in najuglednejši projekt na področju ozaveščanja o zmanjševanju odpadkov in varstvu okolja. Tematski fokus letošnjega leta je TEKSTIL! Tekstilna in oblačilna industrija je skupaj s prometom, živilsko industrijo in bivanjem ena izmed največjih onesnaževalcev. Ima velik vpliv na rabo tal, onesnaževanje vode in emisije toplogrednih plinov.

V okviru tega tedna bomo na šoli zbirali čista, cela in uporabna oblačila. Na dan akcije bodo učenci med nabranimi oblačili izbrali nova, uporabna oblačila. Prav tako bomo imeli izmenjevalnico oblačil tudi zaposleni na šoli. Na izbrani dan bodo v podružnični šoli PŠIUUP izdelovali igrače iz odpadnih materialov, ki jih bodo učenci prinesli v šolo.

[post-views]

Za invalide