Select Page

Tretji dan šole v naravi smo začeli z ogledom Luke Koper. Po nas je prišel avtobus, s katerim smo se odpeljali do pristanišča. Tam je k nam prisedel luški vodič, ki nam je v uri ogleda povedal veliko informacij o pristanišču. Videli smo ogromne ladje, polno natovorjene s kontejnerji, v katerih se je skrival raznorazni tovor. Izvedeli smo, da nekateri tovor v pristanišče pripeljejo z ladjami, nekaterega s tovornjaki, nekaterega pa celo z vlaki. Videli smo, kje ladje popravljajo ter vlačilce, ki velike ladje pripeljejo v luko. Zelo zanimiv del ogleda je bil postanek pri gasilcih v pristanišču, ki so nam razkazali svojo postajo in gasilski tovornjak.

Po povratku v Ankaran je sledilo še veliko dejavnosti:
– telovadba za lepo držo,
– izdelovanje spominka iz das mase in naravnih materialov,
– sladkanje s sladoledom v bližnji slaščičarni in
– popoldansko plavanje v bazenu.

Po večerji pa smo izkoristili še zadnji nedeževen večer. Šli smo na sprehod do pomola, kjer nas je pogostila učiteljica Maja, saj v petek odhaja v zasluženi pokoj.

Maja, hvala, da si šla še letos z nami! Srečno!

Dostopnost (X)