Pomlad je prinesla veliko opravil na vrtu in tudi prve pridelke. Naš učni vrtiček vsak teden dobiva lepšo podobo. Posadili smo krompir »kifeljčar«, zgodnjo belo čebulo in posejali korenček. Grah se že veselo razrašča.
Nabrali smo šopke drobnjaka in v šoli pripravili okusen sirni namaz z drobnjakom. Delo je bilo zanimivo in prav nič težko. Naučili smo se, kako se pripravi zdrava in okusna malica. Potrudili smo se, da so bili namazani kruhki tudi lepi. Okrasili smo jih s cvetjem užitne mačehe, marjetic in boreča. Pridružili so se nam tudi otroci iz vrtca, skupina Čebelica, tudi oni so pripravili podoben namaz. Ob lepo pogrnjeni mizi smo skupaj z učenci iz PŠIUOPP ugotovili, da je namaz zelo dober. Pojedli smo vse, do zadnjega koščka.
Za prvošolce Zalka Uršič

[post-views]