Select Page

V četrtem razredu smo na naravoslovnem dnevu spoznavali elektriko in odkrivali, kako sploh pride elektrika v naše domove. Danes je elektrika nepogrešljiva dobrina, ki nam omogoča delovanje vrsto naprav, strojev ali pa za nas opravlja neko delo. Ker je elektrika lahko tudi nevarna, smo se najprej natančno podučili o pravilnem ravnanju z njo ter kako ukrepati ob morebitnih nesrečah. Za poskuse smo uporabili baterije z napetostjo 4 V, ki za človeka ni nevarna. Sestavili smo preprost električni krog, spoznali delo stikala in varovalke ter ugotavljali, kdaj žarnica sveti. Spoznali smo tudi simbole, ki jih uporabljamo pri risanju električnih shem. Naučili smo se veliko novega.

Pa še nekaj vtisov učencev:

Meni je bilo zanimivo, ker sem se naučil, kako ravnati z elektriko. Lepo mi je bilo delati v skupinah. (Samo)
Današnji dan mi je bil zelo všeč, ker smo sami po skupinah preizkušali električni krog. (Lara)
Naučila sem se, kako priklapljamo elektriko. (Miya)
Naučila sem se, da nekatere napetosti niso smrtno nevarne, nekatere pa ja. Uživala sem v poskusih z žarnico. (Ana)

Tanja Klobučar Mavri

[post-views]

Dostopnost (X)