Select Page

Učenci PP-NIS smo v četrtek, 21. 10. 2021, izvedli naravoslovni dan. Odpravil smo se v Ljubljano in obiskali dva muzeja. Vreme je bilo bolj kilavo, ampak to nam ni pokvarilo dobre volje in želje po novem znanju. Najprej smo si ogledali Prirodoslovni muzej, kjer je bogata naravoslovna zbirka. Začeli smo z okostjem mamuta in izvedeli veliko zanimivosti o njem. Prav tako smo si ogledali zbirko plazilcev, rib in ptic ter okostja različnih vretenčarjev. Zoisova zbirka mineralov je prav vse navdušila. Za konec smo videli okostje kita.

Po krajšem počitku smo šli v Narodni muzej, ki letos praznuje 200 let delovanja. Prikazuje bogato zgodovino slovenskega naroda in predmete neprecenljive vrednosti. Videli smo vaško situlo, deblak z ljubljanskega barja, neandertalčevo piščal, mumijo… Še posebej smo bili veseli, ker smo lahko potežkali čisto pravi meč, povohali rimljanske začimbe in še marsikaj drugega. Preživeli smo čudovit dan in izvedeli veliko novih stvari. Učencem pa je bilo najbolj všeč:

  • nama so bile najbolj všeč živali (Melisa in Tea),
  • mumija je bila res dobra (Žak),
  • naju je navdušila zbirka mineralov (Ana in Ivan),
  • mene je prevzela vaška situla (Tatjana),
  • jaz sem našla najlepši kamen – ametist (Lara),
  • okostje kita je res zakon (Julijan),
  • zame so bile dobre kače (Valeri),
  • meni je bil všeč nakit iz železne dobe (Klemen),
  • najboljši je mamut (Timotej),
  • najbolj sva uživali v Narodnem muzeju (Lucija in Nina).

Učiteljica Mateja Ivančič Leban

Za invalide