Po šestih dneh ponavljanja lanske snovi smo bili že pošteno utrujeni, zato so nas učiteljice razveselile s športnim dnevom. Zjutraj nas je v šolo pospremilo pravo jesensko vreme z meglicami nad travniki okoli Volč. Ko smo navdušeni in v pričakovanju začeli našo pot, je posijalo sonce, sušilo roso in nas prav prijetno grelo. V gosjem redu smo se iz Volč povzpeli do Čiginja. Za kratek čas smo zapustili stransko pot in upoštevajoč vse prometne predpise in navodila skrbnih učiteljic varno nadaljevali pot ob robu cestišča do kolovoza, ki nas je skozi prijetno hladen gozd, mimo čebelnjaka in koz, pripeljal do ceste. Le še nekaj ovinkov in prišli smo na cilj – na Njive. Doživeli smo ljubezniv sprejem Živine babice, ki se ji za gostoljubje še enkrat prav lepo zahvaljujemo. Ko smo si s slastno malico potešili lakoto in pogasili žejo, smo spet vzeli pot pod noge in se po isti poti vrnili v šolo. Čeprav smo čutili malce utrujenosti, smo bili enotnega mnenja: imeli smo se zelo lepo!

Za invalide