Le kako bi si danes predstavljali življenje brez elektrike, brez radiatorjev, ki nas grejejo v zimskem času, brez pipe v stanovanju, iz katere priteče pitna oziroma topla voda …? Če bi vprašali naše dedke in babice, bi nam zagotovo znali povedati, da so včasih tako živeli in da so se morali znajti vsak na svoj način. Učenci na PŠ Kamno so bili radovedni, malo »zasliševali svoje babice in dedke in po njihovih podstrešjih ter kleteh začeli brskati za starimi predmeti. O, koliko se jih je nabralo! Pa kako težki so bili: likalniki, kovčki, petrolejke, orodja za različna opravila in popravila, dereze in krplje ter še marsikaj. Kako ne bi bili, saj so večinoma železni. S starši so jih ponosno prinesli v šolo in jih razstavili v učilnicah. Kolovrata, pa niso mogli prinesti v šolo, zato pa smo se odpravili in odšli mi na sošolcev dom in si ogledali kolovrat. Spoznali smo, kako pomembna je naša kulturna dediščina, saj brez preteklosti ne bi bilo sedanjosti, v kateri živimo.