V ponedeljek, 13.9.2021, so imeli tolminski prvošolci prvi športni dan. Odpravili so se na Kozlov rob.

Na hrbtu nahrbtnik, v nahrbtniku dobra malica, športna obutev, vse kot mora biti, vendar ne vse kot običajno na pohodu. Ko so se začeli vzpenjati, jih je že za prvim ovinkom čakalo presenečenje. Na veji je visela rumena rutica, pod rutico se je skrivalo sporočilo škratov. To se je ponovilo še trikrat. Prvošolci so iskali polžje hišice, oponašali hojo živali, poslušali zvoke v gozdu, spoznavali imena rastlin, škratom so zapeli pesmico. Na vrhu, pri razvalinah gradu pa so škrati skrili zaklad. Vsak učenec je dobil pikapolonico s sporočilom, v katerem je pisalo, da nas pikapolonica vabi v naravo, saj s hojo v naravi ostanemo zdravi.

Pešpoti v naravi so za otroka učno okolje, prostor za igro in raziskovanje. Vsaka pešpot nudi izzive za doživljanje naravnih danosti domačega kraja ter razvijanje naravoslovnih spretnosti. Cilj pohoda je bil med drugimi tudi spodbujanje mobilne aktivnosti in razvijanje senzoričnih sposobnosti ob prijetnih doživetjih v naravi ter razvijanje zdravega življenjskega sloga. Prvošolci so odkrivali in raziskovali naravne danosti ene izmed najbolj priljubljenih tolminski pešpoti na Kozlovem robu.

V 1. A razredu so povedali, kaj jim je bilo na športnem dnevu najbolj všeč :

Najboljši mi je bil sendvič. (Tjaša)

Všeč mi je bilo, ko smo jedli. (Samo, Anita)

Všeč mi je bilo šumenje ptic v zraku. (Etien)

Zanimivo mi je bilo, ko smo bili zelo visoko. (Lukas, Luka)

Všeč mi je bilo darilo palčkov. (Nara)

Všeč mi je bilo, ko smo dosegli vrh. (Antonija, Anja)

Všeč mi je bilo, ko smo šli na Grad. (Špela)

Všeč mi je bilo, ko smo prebrali, kako so včasih pripravljali oglje. (Filip)

Všeč mi je bilo, ko sem videl ciklame. (Anže)

Všeč mi je bil razgled. (Rok, Tobia, Tim)

Všeč mi je bila narava. (Zala)