Select Page

V torek, 17. 1. 2023, je v Šempetru pri Novi Gorici potekalo regijsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje. Udeležile so se ga štiri naše učenke, in sicer: LANA RUTAR JEZERŠEK iz 8. razreda ter SARA TUŠAR, KATJA LAVRENČIČ in ALINA BERGINC. Prav vsem štirim je pero odlično teklo, ko so pisale o pesmih, ki so zbrane v pesniški zbirki Romeo in Julija iz sosednje ulice avtorja Vinka Moderndorferja. Vse štiri so namreč osvojile srebrno priznanje.

Še posebej pa se je izkazala SARA TUŠAR, ki je v svoji kategoriji dosegla 2. mesto in bo tekmovanje nadaljevala tudi na državni ravni.

Vsem tekmovalkam iskreno čestitamo za njihov uspeh!

P. S. Za pokušino poskusite samo prebrati pesem Pika. Njena analiza je bila namreč ena od nalog na regijskem tekmovanju.

mentorica: učiteljica slovenščine Dolores Fon Bon

Dostopnost (X)