Select Page

V soboto, 11. 3. 2023 je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje za Cankarjevo priznanje. Udeležila se ga je tudi naša učenka SARA TUŠAR iz 9. razreda. Nestrpno smo pričakovali rezultate in jih končno le dočakali. Sarin trud, ko je več mesec vztrajno in natančno prebirala ter analizirala pesniško zbirko Romeo in Julija iz sosednje ulice vsestranskega slovenskega ustvarjalca Vinka Moderndorferja, se je na koncu le obrestoval. Za las je zgrešila zlato priznanje, je pa zato osvojila SREBNO PRIZNANJE na DRŽAVNEM TEKMOVANJU.

 

Sari iskreno čestitamo za izjemen dosežek in ji želimo takšnih uspehov tudi v prihodnje.

Za vse naše bralce, mlade in velike, pa še pesmica o minulih ljubeznih, ki so, kot pravi pesnik, najlepše.

mentorica učiteljica slovenščine Dolores Fon Bon

 

NAJLEPŠE SO MINULE LJUBEZNI

Najlepše so minule ljubezni.
Še vedno so lepe
in nežne,
ker so bile mimobežne
in nedosežne.

Najlepše so minule ljubezni.
Malo bolijo,
malo skelijo,
sicer pa so mimo
in na njih pomislimo
kot na lansko zimo.

Najlepše so minule ljubezni.
Pustile so sled
in tiho željo,
da bi se vse ponovilo.
Spet in spet.

 

 

 

Dostopnost (X)