Select Page

V petek, 19. novembra, smo prvošolci imeli naravoslovni dan.

Pred slovenskim tradicionalnim zajtrkom smo se pogovarjali o pomenu zajtrka za naše zdravje. Nekateri prvošolci že vedo, da z zajtrkom dobimo energijo za delo, učenje, razmišljanje. Večina med njimi že redno uživa zajtrk vsak dan.

Po zajtrku smo se odpravili na ogled učnega čebelnjaka, ki stoji na travniku v bližini šole. Spremljal nas je čebelar Gregor Podgornik, ki nas je s svojim pripovedovanjem popeljal v skrivnostni svet čebel. Zvedeli smo, kdo sestavlja čebeljo družino, zakaj pozimi čebel ne vidimo, kako imajo razporejene vloge v družini in še veliko novih informacij. S prijetnimi vtisi smo se vrnili v razred, kjer smo si ogledali še filmček o čebelah ter iz voska izdelali svečko za domov.

Petkov dopoldan je hitro minil. Dobro počutje je spremljalo tudi lepo sončno vreme. Upajmo, da bomo kmalu spet imeli dan dejavnosti.

Za invalide