Select Page

Na podružnični šoli Volče smo imeli v četrtek, 18.11.2021, prav poseben dan. Sladek naravoslovni dan.

Obiskala nas je čebelarka Marija iz čebelarstva LUCKA iz Sužida. Prepričani smo bili, da o čebelah vemo skoraj vse. Ampak smo se zmotili. Izvedeli smo veliko novih stvari, ki so nas prav prijetno presenetile. Da imajo čebele 3 oči, da živijo samo okli 40 dni, da imajo 4 krila, in še in še. Ko nam je predstavila vse te zanimivosti, smo začeli s pokušino različnih medov.

Joj, joj. Koliko različnih okusov. Ste vedeli, da obstaja LAVANDIN MED, pa BRŠLJANOV MED?

In kako so okusni. Seveda je preveč sladkega medu povzročilo, da nismo bili več na miru, zato smo s čebelarko začeli izdelovati obeske iz vročega voska. Tako smo uživali, da smo pozabili na uro. Poleg predstavitve in pokušine medu, so učenci izdelali tudi plakate o življenju čebel ter naslikali panjske končnice.

Ta naravoslovni dan je bil res zanimiv, delaven, predvsem pa sladek.

Za invalide