V petek, 17.9.2021, smo v šolskem centru Tolmin izvedli evakuacijo vajo v primeru požara. Nekaj po 10 uri je zazvonil požarni alarm in oznanil začetek evakuacije. Učence je na hodniku pričakal umetni dim, zato je bilo potrebno pri iskanju izhoda biti iznajdljiv, razmišljati in iskat najkrajšo varno evakuacijsko pot do zbirnega mesta pred šolo. V nekaj minutah smo v daljavi zaslišali gasilske sirene. Pred šolo je zapeljalo več kot 10 vozil Gasilske zveze Tolmin. Gasilci so izvedli zavarovanje kraja in pričeli z gašenjem. V razredih je ostalo ujetih tudi nekaj »poškodovanih« učencev, ki so jih gasilci našli med preiskovanjem in jih uspešno pripeljali iz zadimljenih prostorov. Učencem je bila nudena prva pomoč.

Vsi sodelujoči smo opazovali delo gasilcev, učenci razredne stopnje pa so si ob koncu vaje ogledali gasilska vozila.

Ocenjujemo, da smo vajo izvedli uspešno. Ob tem pa se je pokazalo kar nekaj možnosti za izboljšave. Gasilski zvezi Tolmin in vsem sodelujočim društvom, ki so sodelovala pri izvedbi današnje vaje, se zahvaljujemo za izvedbo. Upamo, da se zopet srečamo na naslednji vaji in nikoli ob požaru.

Z gasilskim pozdravom »Na pomoč«!

Za invalide