Select Page

V letošnjem letu se pripravljamo na skupinsko mobilnost učencev v Nemčiji. Projekt bo potekal na temo duševnega zdravja in nosi naslov »Rastemo skupaj!«.  

V preteklem tednu so nas obiskali učitelji Lisa-Marie, Shiri in Ingo iz partnerske šole Gymnasium Große Schule iz kraja Wolfenbüttel v Nemčiji. Obisk je bil namenjen spoznavanju sodelujočih v projektu, šole in učnega procesa ter načrtovanju aktivnosti, ki jih bomo v letošnjem šolskem letu izpeljali tekom projekta.   

Ob prihodu so jih naši učenci pozdravili z zastavicami obeh sodelujočih držav. Pokazali in predstavili smo jim šolske prostore, način dela, imeli pa so tudi možnost prisostvovati pri pouku. Všeč jim je bilo, da je naša šola barvita in imamo v razredih razstavljene različne izdelke, plakate. Na načrtovalnem sestanku smo sodelujoči učitelji natančneje določili časovnico projekta, načrt dela ter vsebino.   

V popoldanskem času smo čudovite jesenske dni izkoristili za ogled naravnih in kulturnih znamenitosti v Tolminu in okolici. Ogledali smo si muzej na prostem na Kolovratu, Kobariški muzej, sotočje rek Tolminke in Soče ter Tolminska korita. Okušali so tudi lokalne dobrote in bili še posebej navdušeni nad friko.  

Učitelji iz Nemčije so bili z obiskom zadovoljni in navdušeni nad lepotami Soške doline. Veselijo se ponovnega srečanja v Tolminu, ki ga bomo skupaj z učenci izpeljali konec pomladi.  

[post-views]

Dostopnost (X)