Select Page

Dan smo začeli v mestni hiši, kjer nas je sprejela županova predstavnica za odnose z javnostjo in nam povedala nekaj zanimivih podatkov o mestu Alexandroupoli, sami pa smo se ji predstavili. Nato je sledil ogled etnološkega muzeja. Pod vodstvom vodičke smo si muzej najprej ogledali, nato pa smo se razdelili v skupine, v katerih je bil po en učenec iz vsake sodelujoče države. S skupnimi močmi smo morali odgovoriti na različna vprašanja, odgovore pa smo iskali v muzeju. Odigrali smo tudi nekaj iger, s katerimi smo se med seboj bolje spoznali. Nazadnje smo v muzeju s pomočjo vodičke pripravili čokoladni namaz iz praženih lešnikov, temne čokolade, vode in arašidovega masla. Bil nam je všeč!

Dopoldne smo nadaljevali z ogledom ortodoksne cerkve Agios Nikolaos, ki je največja katedrala v mestu. Vsak je lahko prižgal eno svečo in si nekaj zaželel. Ugotavljali smo, da se njihove cerkve razlikujejo od naših.

 

Dostopnost (X)