Select Page

Petek, 15. 10. 2021, smo prvošolci preživeli nekoliko drugače. Naš dopoldan je minil v druženju z gasilci.

V razredu smo prebrali zgodbico Gasilec, kjer smo slišali, kaj vse počne gasilec Janez. Učenci 1. b razreda pa so si ogledali risanko Gasilec Samo. Gasilci morajo biti hitri in močni, zato smo se odpravili v malo telovadnico, kjer smo tekmovali v premagovanju ovir na poligonu. Res smo bili hitri.

Po malici je sledil najlepši del dopoldneva. Odpravili smo se do gasilskega doma Tolmin, kjer nas je sprejel gasilec Miha. Popeljal nas je v notranjost gasilskega doma, kjer smo si ogledali kratek film o delu gasilcev. Po ogledu smo se razdelili v dve skupini. Spoznali smo gasilska oblačila in orodja, ki jih gasilci potrebujejo, da opravijo svoje delo. Nekatera orodja so bila za nas kar težka, zato smo jih preizkusili ob pomoči gasilca. Med drugim smo tudi izkusili potek dela gasilcev. Ker gasilci tudi gasijo požare, smo tudi mi z vodo pogasili namišljen požar. Pri tem smo zelo uživali.

Čas je hitro minil in morali smo se posloviti. Gasilcem želimo mirne oktobrske dni.

Za invalide