Select Page

V torek, 23. 4., smo odšli v Kobilarno Lipica. Ob prihodu smo pomalicali, saj so naši želodčki že močno krulili. Zatem nam je vodička predstavila interaktivni muzej, v katerem smo med drugim videli okostje čisto pravega konja ter splezali na model lipicanca in se tako počutili kot pravi jahači. Potem smo odšli v hlev s konji, ki so veselo zarezgetali ob našem prihodu. Jahačica nam je predstavila delo s konji v Lipici, izvedeli smo tudi, da imajo približno 400 konj ter, da so lipicanci ob rojstvu čisto črni. Tudi mi smo lahko pobožali konje. Podali smo se še po posestvu Lipice ter si ogledali ponije, kočije, dresiranje konj ter čredo drugih konj na paši. Za konec pa smo si zaradi hladnejšega vremena v bližnji kavarni privoščili še čaj, da nas je malenkost pogrel.

Čeprav nam ta dan vreme ni delalo usluge, smo se imeli kljub vsemu zelo lepo! Saj veste kako pravijo, slabega vremena ni, so samo slaba oblačila.

[post-views]

Dostopnost (X)