Select Page

Končno je napočil težko pričakovan dan. Dan, ko smo se pevci in pevke MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, kot edini slovenski pevski zbor, odpravili proti Belgiji na tekmovanje pevskih zborov European Music Festival For Young People oziroma 70. Mednarodni festival mladih pevcev.

Pred nami je bila dolga nočna vožnja skozi Italijo, Avstrijo, Nemčijo in Nizozemsko, ki je trajala kar 16 ur. Ko smo zjutraj prispeli v mesto Neerpelt (Belgija), smo uredili vse formalnosti ter se namestili v zanimivem domu obdanem z gozdom. Zborovodkinja Barbara nas je res presenetila, saj nam je od doma prinesla sveže pečene žemljice in sir, da smo pomalicali😊. Sledil je popoldanski počitek, telovadba in še kratka vaja. Zvečer smo se odpravili v mesto na večerjo in na slovesnost ob otovoritvi pevskega festivala.

 

 

Dostopnost (X)