Med vikendom je nastopilo meteorološko poletje. To nas opominja, da se počasi poslavlja tudi šolsko leto. Vsi nestrpno pričakujemo poletne počitnice. A preden zakorakamo vanje, smo drugošolci sredino dopoldne izkoristili za športni dan. Učiteljici Tatjana in Melita sta že nekaj dni strahoma pogledovali v nebo in se spraševali, kako nam bo vreme naklonjeno. Oddahnili sta si, ko je sredino jutro bilo brez dežja, čeprav sprva še malo megleno.
Pot nas je vodila skozi stari del Tolmina proti Žabčam. Po makadamski potki smo se povzpeli do cerkve svetega Marka, kjer smo naredili nekaj požirkov in si malo oddahnili. Odprl se nam je čudovit pogled na Tolmin. Na malico pa smo morali še počakati. Privoščili smo si jo pri igralih nad Poljubinjem. Krajši počitek smo izkoristili za igranje na igralih, najbolj pa smo uživali na spustu po vrvi – mini zipline. Počasi nas je začel preganjati čas in odpravili smo se do Poljubinja, kjer smo pot nadaljevali ob potoku Godiča vse do čudovite Soče. Njene pozne pomladne barve smo ujeli tudi v fotografski aparat. Ob robu kolesarske steze smo se vračali proti šoli, kjer nas je čakalo še presenečenje. Petošolci so izpeljali Unesco projekt Menjaj branje in sanje. Drugošolcem so podarili slikanico s posvetilom, ki so jo sami že prerasli.
Ob prihodu v razred smo vsi bili enotnega mnenja, da smo preživeli čudovit dan.
Melita Drol

[post-views]