Select Page

V petek, 2.12.2022 je v Ajdovščini potekalo državno tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje. Iz naše osnovne šole se je nanj uvrstilo 10 učencev.

Tekmovanja iz znanja biologije smo se udeležili sedmič zapovrstjo. Učenci so se letos učili o mehkužcih, ki so druga najbolj obsežna skupina živali na svetu, takoj za členonožci. Spoznali so vse danes živeče skupine mehkužcev: brazdonožce, enoploščarje, hitone, slonove zobčke, polže, školjke in glavonožce.

Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 19.10.2022 se je udeležilo 35 učencev 8. in 9. razreda. Pokazali so veliko znanja, saj jih je 20 doseglo bronasto priznanje, 10 pa se jih je uvrstilo na državno tekmovanje. Tam so osvojili eno zlato in kar 7 srebrnih priznanj.

BRONASTA PRIZNANJA na šolskem tekmovanju

Ben Gaberšček 8.b, Luka Močnik 8.b, Tomaž Kragelj 8.b, Dani Krivec 8.b, Dora Lipušček 8.c,

Elvira Jimenez 9.a, Alina Berginc 9.b, Lucija Šet Jug 9.b, Mia Jermol 9.b, Megi Fortunat 9.b,

Maja Leban 9.c, Gaja Sovdat 9.c

SREBRNA PRIZNANJA na državnem tekmovanju

Radoš Luznik 8.a, Jakob Leban 8.a, Žiga Skomina 8.b, Manuela Leban 8.c, Eva Veronika

Miklavič 8.c, Kora Kutin 9.a, Zoja Kutin 9.a

ZLATO PRIZNANJE na državnem tekmovanju

Sara Tušar 9.a

 

Vsem učenkam in učencem iskrene čestitke za udeležbo na tekmovanju, pridobljeno znanje, ki sega na zanje povsem nova področja in dosežena priznanja. Čestitke tudi učenkama Alini Berginc in Luciji Šket Jug iz 9.b za uvrstitev na državno tekmovanje.

[post-views]

Dostopnost (X)