Select Page

Učenci mladinskega pevskega zbora osnovne šole Franceta Bevka Tolmin, smo se v tednu od 13. do 17. junija udeležili mednarodnega pevskega tekmovanja InCanto Mediterraneo na Siciliji.

Vsi smo se nove izkušnje izjemno veselili in nestrpno pričakovali naš nastop. Tekmovanje je bilo razdeljeno na dva dneva, in tako tudi dva nastopa. Prvi dan smo nastopili ob nekoliko poznejši uri, a smo kljub temu navdušili vse zbrane. Naslednji dan smo le še potrdili, da je ves trud, ki smo ga tekom leta vložili v ta nastop, še kako vreden. Zadovoljni smo bili, ko smo izvedeli, da smo osvojili odlično drugo mesto in s tem še en odličen rezultat.

Po opravljenem težjem delu, smo imeli še nekaj časa za raziskovanje Sicilije, ki se je izkazala za zelo zanimivo, vročo, in prelepo deželo. Kot bi mignil se je naš izlet končal in srečni ter zadovoljni smo se vrnili v Tolmin na zaslužene počitnice.

Udeležbo na pevskem tekmovanju so omogočili sledeči donatorji:
Občina Tolmin
Locus d.o.o.
Zuza Tolmin
Vzajemna zdravstvena zavarovalnica
Lekarna Tolmin
TKK Srpenica
Hidria d.o.o.
Almat d.o.o. Godovič
Elektro Primorska
Mlekarna Planika

Dostopnost (X)