Konec maja in začetek junija so prvošolci dan v šolskih klopeh preživeli nekoliko drugače. Obiskali so nas predstavniki e- hiše iz Nove Gorice in v učilnici izvedli delavnico robotike.

Učenci so v parih sledili navodilu izdelave robotka, ki so mu posredovali tudi ukaz za premikanje. S pomočjo delavnice so se učenci urili v spretnostih programiranja, logičnega sklepanja in povezovanja ter tehnike. Sodelovanje v paru jih je spodbujalo k medsebojni komunikaciji ter skupnemu iskanju rešitev oziroma izboljšav delovanja.

Učenci so pri delu uživali, se zabavali, saj je bil tak način dela nekaj drugačnega od običajnega. Najbolj navdušeni pa so bili nad tem, da se je izdelan robotek tudi premikal. Delavnice so potekale v okviru projekta »Partnerstvo za kadre«.

Melita Drol