Select Page

V četrtek, 26. 5. 2023, sta se Nina Mravlja in Tilen Jelinčič udeležila 18. regijskih iger MATP primorsko – notranjske regije. Igre je organizirala OŠ Miroslava Vilharja Postojna. Tekmovanje pa je potekalo v telovadnici podružnične šole Hruševje. Program MATP je najmlajši športni program specialne olimpijade. Namenjen je tistim osebam, ki zaradi težjih in težkih kombiniranih motenj ne zmorejo udejstvovanja v športih, ki zahtevajo razumevanje navodil, samostojnost pri izvedbi aktivnosti in poznavanje pravil. Kratica MATP izhaja iz ameriškega poimenovanja Motor Activities Training Program.

Nina in Tilen sta se preizkusila v naslednjih disciplinah:

– gibljivosti (plazenju, lazenju in hoji čez ovire),
– udarjanju balonov, plastenk in igrač z loparjem,
– ročnosti (metu v cilj in kotaljenju predmetov),
– brcanju žoge v gol in
– v mobilnosti (upravljanje plazilnega vozička).

Oba naša tekmovalca sta prejela medalji. Podelil jima ju je paraplavalec Tim Žnidaršič Svenšek.

Čestitke za trud in sodelovanje!

Dostopnost (X)