Select Page

V sklopu Ekošole smo na PŠIUOPP sodelovali v nagradnem natečaju projekta Odpadkom dajemo novo življenje. Eden izmed ciljev nagradnega natečaja je bil predstaviti primere dobre prakse na področju ločevanja odpadkov, recikliranja, izdelave in uporabe novih izdelkov iz recikliranih materialov (plastika, papir in karton, kovina). Učenke in učenec 2. f, 3. f in 5. f smo v ta namen izdelali tipni spomin iz različnih odpadnih materialov: pokrovov od kozarcev za vlaganje, stiroporja, odpadnih igralnih kock, lesenih ščipalk, žic, gumbov, blaga, plastičnih pokrovčkov in mehurčkaste folije. Odpadno škatlo od kosmičev pa smo okrasili in jo uporabili za shranjevanje didaktične igre.

Z ustvarjenim tipnim spominom iz odpadnih materialov smo v posebni kategoriji dosegli odlično 1. mesto.

Dostopnost (X)