Select Page

V mesecu marcu smo tudi pri poskusih v kemiji obeležili dva svetovna dneva.

Ob mednarodnem dnevu žena smo z učenci izdelovali kopalne bombice za osvežujočo kopel, katere so lahko podarili svojim mamam.

Na račun svetovnega dneva voda pa smo se zabavali in tudi veliko naučili z različnimi poskusi z vodo. Naredili smo sladko mavrico in ugotovili, kaj se zgodi z gumijastimi medvedki, če jih pustimo v vodi, ter na ta način v praksi spoznali difuzijo in osmozo. Napenjali smo možgane in tuhtali, kaj moramo narediti, da balon pri segrevanju nad plamenom sveče ne poči, kako lahko pripravimo šivanko, da plava na vodi, zakaj se modra in rdeča voda ne mešata… ter tako spoznali lastnosti vode kot so površinska napetost, gostota, toplotna prevodnost.
Ker se v vodi raztapljajo številne snovi, ji pravimo univerzalno topilo. Z raztapljanjem izbranih snovi v vodi smo zamešali čarobno raztopino, ki se ob stresanju obarva modro ter ustvarili gel kroglice in črvičke.

 

Učiteljica Mirjam Bizjak

 

Dostopnost (X)