Select Page

Učenci, ki v letošnjem šolskem letu sodelujemo v projektu Erasmus+, smo se v sredo, 18. 1. 2023, zbrali, da opravimo januarsko nalogo projekta. Ukvarjali smo se z analizo vode. Vsak je bil zadolžen, da prinese svoj vzorec vode iz Soče, Tolminke, Zadlaščice ter ostalih rek in potokov v okolici Tolmina. Razdelili smo se v skupine, v katerih smo merili trdoto vode, čistost in nekatere druge vsebnosti. Izdelali smo tudi plakat, na katerem so bile prikazane vse naše reke in potoki. Analiza, ki smo jo izvedli, je bila skrbno zapisana v tabelo. Fantje so bili zadolženi za powerpoint predstavitev naših vod. Vrednosti analiz so pripisali k vsaki vodi posebej. Ugotovili smo, da so naše vode zelo čiste in jih lahko pijemo, kar ni mogoče povsod po svetu. Vzorce še ene vode pa bomo opravili v mesecu maju, ko nas bodo obiskali učenci iz Španije.

V mesecu januarju smo učenci naše šole in učenci iz Gijona izdelali tudi vsak svoj logotip. Logotip z največ glasovi je zmagal in je sedaj tudi uraden znak projekta. Za las je zmagal španski, lahko pa si ogledate oba.

Jerca Polak, 7. c

 


Za invalide