V četrtek, 26. maja, so učenci 4. in 5. razreda PŠ Volče skupaj s četrtošolci v OŠ Tolmin imeli Dan prometne varnosti. Udeležili so se težko pričakovane aktivnosti: vožnje z avtomobilčki po izobraževalnem programu Jumicar.

Program je namenjen otrokom druge triade osnovne šole in otroke na aktiven način, kjer sodelujejo v vlogi voznika,  poučuje, kakšno je pravilno vedenje v prometnem okolju. Avtomobilčki na bencinski pogon so simulacija pravega avtomobila: imajo varnostni pas, zavore in pedala za plin. Program Jumicar nam je omogočil Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Tolmin.

Po uvodnem teoretičnem delu, kjer so učenci skupaj z inštruktorjem ponovili prometne znake in predpise, so se preizkusili še v vožnji na pripravljenem prometnem poligonu. Nekateri so bili bolj, drugi manj spretni v vožnji, a vsi so bili mnenja, da je čas preživet na poligonu še prehitro minil.

Urška Podgornik