Select Page

Na podružnični šoli Volče smo v ponedeljek, 18.9. izvedli kulturni dan. Posvetili smo ga našemu velikemu pisatelju, pesniku in dramatiku Francetu Bevku.

Učenci so se prestavili v čas življenja Franceta Bevka. Spoznali so njegovo mladost, čas šolanja, službovanja in pot ustvarjanja.  Le kdo bi si mislil, da nam je zapustil tako bogato literarno zapuščino…

Učenci 5.razreda so se srečali z Lukcem in njegovim škorcem, ki ga bodo v nadaljevanju brali še v naslednjih dneh. Poskusili so se vživeti v vlogo Lukca. Vsak od njih je sestavil pismo očetu v Ameriko. Učenci 3. in 4. razreda so brali črtice iz knjige Zlata voda, poustvarjal po branju ter pripovedovali o svojih zagatah z mlečnimi zobmi. Skupaj s petošolci so izdelali tudi knjižna kazala. Učenci 1. in 2 razreda pa so spoznali močnega Petra Klepca in likovno ustvarjali na to temo.

Dan je bil razgiban in poln ustvarjalne energije.

 

Vanja Krapež

Dostopnost (X)