Včeraj smo po zajtrku odšli do železniške postaje v Vicchiu. Z vlakom smo se odpeljali v Firence, kjer nas je pričakala vodička. Pokazala nam je glavne znamenitosti Firenc; cerkev Santa Maria Novella, palačo družine Strozzi, Staro palačo in znamenito firenško stolnico. Ko smo končali ogled, smo imeli nekaj prostega časa, nato pa smo obiskali muzej Galileo, kjer nam je vodička na zelo zanimiv način pripovedovala o izumih astronoma in znanstvenika Galilea Galilea.
Po prihodu v Vicchio smo se odpravili v gledališče, kjer smo se z italijanskimi prijatelji družili skozi igre improvizacije. Večer pa smo preživeli v krogu družin, ki so nas pogostile z odlično italijansko hrano.
Trenutno si ogledujemo šolo v Vicchiu in se v mislih že pripravljamo na odhod domov.
