Evropski teden mobilnosti je vsakoletna pobuda, ki poteka med 16. in 22. septembrom po mnogih evropskih mestih, tudi v Tolminu. Ta pobuda spodbuja trajnostno mobilnost, uporabo javnega prevoza, kolesarjenje in hojo namesto avtomobilov.
Pred OŠ Tolmin so v petek, 20. septembra, v popoldanskem času, pred OŠ Tolmin potekale razne aktivnosti: kratka otroška predstava Prometne zagate, predstavitev prve pomoči – temeljnih postopkov oživljanja, razstava likovnih del naših osnovnošolcev o mobilnosti v prihodnosti. Poleg še drugih dejavnosti, smo postavili kolesarski poligon, na cesti ob telovadnici, ki je zaradi spremenjene prometne ureditve sedaj namenjena otrokom, saj po njej promet, z izjemo šolskih avtobusov, ne poteka več.
