Tokrat se je nekoliko manjša skupina planincev od 2. do 5. razreda, v soboto, 13. aprila, odpravila na Korado. Naš pohod se je začel v Vrhovljah in kaj kmalu smo začutili, da je pred nami zelo topel dan. Pot na Korado nas je izmenično vodila malo po cesti, malo po gozdnih poteh, s krasnimi razgledi na Brda. Po dveh urah hoda smo prispeli na vrh. Tam smo se malo okrepčali, izpolnili planinske dnevnike in se v senci dreves nekoliko ohladili. Čakal nas je še spust proti Ligu, mimo cerkvic Sv. Genderce in Sv. Jakoba, kjer pa nas je ob cesti že čakal avtobus in nas odpeljal proti domu.
Nuša Rutar, mentorica

[post-views]