Prvi dan jeseni in prvi dan v tednu športa smo petošolci začeli zares športno. Podali smo se na jesenski pohod na Ljubinj. Iz meglenega Tolmina smo se po asfaltni cesti urno dvigali in malo pred Ljubinjem nas je že pozdravilo prijazno sonce. Ker je bil že čas za malico, smo si na tamkajšnjem igrišču privoščili sendvič in seveda priboljške. Igrišče smo si delili z učenci iz Podmelca, ki so si pot na Ljubinj, a z druge smeri, izbrali prav tako kot mi. Kmalu smo se spoprijateljili in že skupaj brcali žogo. Po malici smo se sprehodili skozi vas in se po drugi poti skozi gozd vrnili proti šoli.
Tanja Klobučar Mavri
