Select Page

V torek smo imeli športni dan. Z avtobusom smo se odpeljali do Livka, od tam pa peš odšli na Jevšček. Ogledali smo si Nježno hišo. Hiša je obnovljena in prikazuje nekdanji način življenja na Livškem. Na podstrešju hiše so razstavljene Krivopete; očarala nas je pripoved o njih. Pripovedovali sta nam učiteljica Zalka in gospa Sonja. Veliko smo izvedeli o Livku, Livškem jezeru ter življenju danes in nekoč v teh krajih. Povedali sta nam zgodbo, kako so poimenovali zaselke na Livku in okolici. To so:  Golobi, Piki, Plohi, Šturmi, Perati, Avsa,…

Po ogledu Nježne hiše smo se mimo Avse vrnili nazaj na Livek. Ogledali smo si še zunanjost Livške cerkve. Ob njej raste mogočna, skoraj petsto let stara lipa. Obseg njenega debla je skoraj šest metrov. Livčani so svojo lipo simbolično »poročili« s kostanjem iz Topolovega, zato nosi »prstan« in jo imenujejo poročena lipa.

Preživeli smo prečudovit dan. Kulturne in naravne znamenitosti so nas očarale. Prav tako razgled na okoliške hribe ter gore.

Učiteljici 3. a, b razreda

 

 

Za invalide