Na mednarodni dan knjig za otroke, 2. 4. 2019, smo v 3. razredu zaključili z bralnim projektom, ki je trajal celo šolsko leto. Bralni projekt je potekal v treh štiritedenskih ciklih. Vsak teden je sestavljalo štiridnevno štiriminutno glasno branje in štiriminutno tiho branje. Učenci in starši so vse beležili v bralne dnevnike, se skupaj igrali besedne igrice, razvijali besedni zaklad in reševali različne naloge za razvijanje bralnega razumevanja. Za izpolnjen bralni dnevnik so učenci v šoli prejeli nalepko.

Ob zaključku so izdelali naslovnico in kolofon svoje prve avtorske knjige in tako postali pravi pisatelji. Najpomembneje pa je, da so ob pisanju in ustvarjanju svoje knjige postali še boljši bralci.

Vsem mladim bralcem in ustvarjalnim pisateljem iskreno čestitamo!

Vodji bralnega projekta:

Mag. Tjaša Kanalec, prof. def. in Adrijana Skok, mag. prof. spec. in reh. ped.