Na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport so objavili stanje prijav po srednjih šolah. Z učenci, ki so prijavljeni na šolah z več učenci, kot je razpisanih mest za 1. letnik, se bom posebej pogovorila.

Število ni dokončno, saj lahko učenci prenesejo prijavo na drugo srednjo šolo do 16.6.2020.  Kako se bo spreminjalo število prijav na izbrani srednji šoli, lahko sproti spremljate na isti spletni strani.

Letos bo prenos potekal tako, da boste  na elektronski naslov svetovalnega delavca šole, kamor se je učenec prijavil, poslali skenirano / fotografirano in podpisano izjavo, da želite, da svetovalni delavec učenca odjavi iz tega programa in prenese prijavo v drug program. Izjava in elektronski naslovi svetovalnih delavcev sta dostopni na spodnji povezavi: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/

Objavila: Renata Perinčič