Na prvi šolski dan smo v Volčah sprejeli 8 prvošolcev. Pred šolo so se poslovili od prijateljev iz vrtca, nato so smelo zakorakali v šolo, kjer jih je pričakalo 32 novih prijateljev. S starši so si ogledali igrico, v kateri sta nastopala dva učitelja. Prvi je bil zelo strog in je poučeval v šoli nekoč. Druga učiteljica je bila prijazna, taka, kot je učiteljica v sodobni šoli. Prvošolčki so imeli nato že čisto pravo delo, medtem ko so starši dobili veliko informacij. Po opravljenem delu so se najmlajši posladkali s torto, ponosni starši pa so hiteli s fotografiranjem, da bo prvi šolski dan njihovih otrok ustrezno obeležen.

Po šoli zdaj hodi kar 40 učencev. Veselimo se jih in jim želimo lepo in prijazno šolsko leto 2019-20.

Učiteljica: Kristina Kragelj