Šola v naravi

Poletna šola v naravi (Novigrad, od 10. do 14. junija 2019): pripravljamo jo za učence 5. razreda. Največji poudarek je na učenju plavanja, poleg tega pa učenci na zanimiv in privlačen način raziskujejo obmorsko pokrajino in življenje v njej ter doživijo še mnogo lepega. Vodja je Jana Ipavec.

seznam opreme

Zimska šola v naravi (Krvavec, od 21. do 25. januarja 2019 za 1. skupino in od 28. januarja do 1. februarja 2019 za 2. skupino): namenjena je učencem 4. razreda. Posvetili se bomo predvsem učenju smučanja, prostemu smučanju in teku na smučeh. Učence bi radi čim prej usposobili za varno smučanje po različnih terenih. Poleg tega bodo tudi skozi pouk spoznavali smučanje in druge zimske aktivnosti in vsebine. Vodja je Saša Leban.

Plavalni tečaj za učence 3. razreda je obvezen del pouka. Izvajali ga bomo od 18. do 23. oktobra 2018 v Bohinjski Bistrici. Poudarek je na odpravljanju plavalne nepismenosti in izpopolnjevanju tehnike plavanja. Vodja je Matej Gaberšček.

Kolesarski izpit izvajamo teoretični del v 4. razredu, praktični pa v 5. razredu.

Šola v naravi v okviru centrov za šolske in obšolske dejavnosti (CŠOD):
Tam bomo strnjeno izvajali dneve dejavnosti. V prostem času bo poudarek na športnih aktivnostih in poglabljanju socialnih veščin.

6. razred: CŠOD Planica, od 22. do 26. 4. 2019, vodja je Petra Drnovšček.
7. razred: CŠOD Breženka Piran, od 11. do 15. 2. 2019, vodja je Livija Šušteršič.
8. razred: CŠOD Bohinjsko jezero Bohinj, od 10. do 14. 12. 2018, vodja je Tanja Kavčič.

Tabor za učence 8. razreda, na katerem bomo spoznali različne smeri študija in poklice, bomo izvedli v sodelovanju z Gimnazijo Tolmin 20. in 21. 5. 2019.

seznam opreme za CŠOD