V četrtek je še deževalo, v petek, 12. junija, pa je bil lep sončen dan. Kot bi ga četrtkov dež umil za nas, da bi imeli boljši razgled s tolminskega gradu. A kaj smo delali tam gor? Imeli smo športni dan, pohod na Kozlov rob. Pot ni prezahtevna za take planince, kot smo mi. No, nekateri med nami so potrebovali kako besedo vzpodbude, pa nič za to. Na vrhu je bil ves trud poplačan z res čudovitim razgledom daleč naokoli. Ko smo se malo nadihali in potolažili naše želodčke s hrano in pijačo, smo začeli raziskovat okolico grajskih ruševin. Pozabili smo na šolo in covid-19…v domišljiji smo postali grofi in grofične. Pot navzdol nam ni delala težav. Razgibani in razigrani ter prijetno utrujeni smo se vrnili v šolo.

O pohodu na Kozlov rob so poročali učenke in učenci NIS PŠ IU OPP in njihove učiteljice.