Nastop Phčev ‘n bebrc v Osnovni šoli Ivana Roba v Šempetru pri Gorici

Na vljudno povabilo g. Primoža Hvale Kamenščka, ravnatelja Osnovne šole Ivana Roba v Šempetru pri Gorici, smo učenci folklornega krožka v torek, 22. 10. 2019, nastopili na dobrodelni prireditvi in otvoritvi razstave IGRAJMO SE…IGRA VEDNO ZA VSE v veliki telovadnici osnovne šole. Kot zanimivost naj omenimo, da si je razstavo možno ogledati vse do 22. 11. 2019, vstopnica pa je podarjena igrača.

Predstavili smo se z odrsko postavitvijo šempav, se igrali gnilo jajce, se izštevali z izštevanko Ančka Pomarančka, si izkazovali mlado ljubezen, si nagajali, zaplesali ta požugano, grabca in zibenšrit. Na harmoniki nas je spremljal Bogdan Kosmač.

Ob koncu nastopa smo si, po pogostitvi pod vodstvom ravnatelja, ogledali razstavo igrač in na novo odprto jedilnico na prostem, kjer smo se še malo gugali. V dar smo prejeli Lipka.

Dan je bil lep, poln novih doživetij in spoznanj, zato nam bo še dolgo ostal v spominu.

Mentorici:

Svetlana Jovanović Škvarča in Adrijana Skok