Nastop Phčev ‘n bebrc na tradicionalni prireditvi Naši ta stari pravjo tako

Sobota, 5. 10. 2019, je bil za Phče ‘n bebrce prav poseben dan, saj smo na povabilo folklorne skupine Razor iz Tolmina nastopili na tradicionalni prireditvi Naši ta stari pravjo tako. Oder smo delili s Hrušiškimi fanti, Folklorno skupino Bohinj, Folklorno skupino Razor in Dramsko skupino Folklorne skupine Razor.

Phči ‘n bebrce smo prikazali jutranje prebujanje otrok nekoč, ko je za jutranje crkljanje v postelji, igro in plese pogosto zmanjkalo časa. Izštevali smo se, lovili, zaplesali ljudska plesa zibenšrit in rašpla ter se ob ljudski pesmi Naša mati kuha kafe posladkali s kavo. Na harmoniki nas je spremljal harmonikar Bogdan Kosmač.

Ob koncu nastopa smo se okrepčali z obloženimi kruhki in vodo ter v dar prejeli vrečko s sladkarijami in skodelico.

Zahvaljujemo se organizatorjem za povabilo in staršem, ki so mlade plesalce na ta sobotni večer lahko pripeljali v Tolmin ter nam tako omogočili plesno-glasbeno izkušnjo, ki nam bo še dolgo ostala v spominu.

Mentorici:

Svetlana Jovanović Škvarča in Adrijana Skok