Tel: 05 380 12 00 os.tolmin@guest.arnes.si

Nastop Phčev ‘n bebrc v Dolenji Trebuši

V petek, 11. 5. 2018, je bil za Phče ‘n bebrce prav poseben dan, saj smo kot posebni gostje nastopili na prireditvi ob 15. obletnici delovanja otroške folklorne skupina Pastrički OŠ Most na Soči Podružnične šole Dolenja Trebuša.  Prireditev smo sooblikovali z domačimi Pastrički, petimi mladimi harmonikarji iz Trebuše in ženskim pevskim triom.

Phči ‘n bebrce smo prikazali letošnjo odrsko postavitev “Prešce brat”, zaplesali ples z robci in zibenšrit, se izštevali, lovili in skrivali ter fino imeli.

Za konec smo se s simbolnim darilom poklonili mladim folklornikom in njihovima mentoricama Nives Gruden in Ani Makovec, ter jim zaželeli še polno uspeha in veselja pri obujanju in ohranjanju slovenskega ljudskega izročila.

In še nekaj…obljubili smo si, da bomo še naprej ostali prijatelji in da se bomo v prihodnosti še srečevali in družili. Mi se že veselimo!

Mentorici:

Svetlana Jovanović Škvarča in Adrijana Skok