KULTURNI DAN  OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

Tudi učenke, učenci in strokovne delavke Podružnične šole za izobraževanje in usposabljanje otrok s posebnimi potrebami,  smo v četrtek, 5. 2. 2020,  obeležili kulturni dan. V kinogledališču smo se udeležili slovesnosti ob slovenskem kulturnem prazniku in 100. obletnice srednjega šolstva  v Zgornjem Posočju, ki so jo pripravili dijakinje in dijaki tretjega letnika Gimnazije Tolmin.

Sledile so delavnice po oddelkih. Učenke in učenci prve triade so se s kvizom preizkušali v poznavanju pravljic in pravljičnih likov. Niso pozabili  pa tudi na našega največjega pesnika Franceta Prešerna in so si o njem ogledali projekcijo, potem pa izpolnjevali delovne liste. Druga triada se je ukvarjala z izdelavo ročnih lutk iz papirja in dramatizacijo zgodbe Mačka in miš. Preizkusili smo se tudi v poznavanju  Franceta Prešerna. Igrico smo kasneje zaigrali učenkam in učencem tretje triade, oni pa so nam ob pomoči velikega plakata, ki so ga sami izdelali,  razložili veliko o Prešernovem  življenju in delu. V posebnem programu so se bolj posvetili ročnim spretnostim in so izdelali  trganko Prešernove podobe. Poslušali  so tudi Prešernove uglasbene pesmi in spoznali zanimivosti iz pesnikovega življenja.

Dan je minil  v prijetnem, ustvarjalnem in kulturnem vzdušju.

Vodja dejavnosti: Svetlana Jovanović Škvarča