Južna Amerika Devetošolci v letošnjem šolskem letu spoznavamo svet in geografske značilnosti posameznih kontinentov. Do sedaj smo s pomočjo doživetih pripovedi in prikazov avtentično posnetih fotografij in video posnetkov spoznali Severno Ameriko, Azijo in Afriko. Petek pa je bil dan za “potovanje” v Južno Ameriko. Učiteljica Ana Medved nam je opisala doživetja s trekinga po Peruju, Boliviji in Čilu. Lego vseh treh južnoameriških držav smo določili na zemljevidu sveta in na globusu, poimenovali oceane, ki jih oblivajo in s prstnimi blazinicami občutili mogočnost gorovja Andov na reliefnem zemljevidu. Spoznali smo stare modrosti Inkov, ki so se v nekaterih kulturah delno ohranile vse do današnjih dni, videli najstarejšo in najbolj ohranjeno mumijo Juanito, razvozlavali pomen Nazco hieroglifov, spoznali gradnjo slamnatih otokov na jezeru Titikaka, občudovali lepote še do nedavno neznanega Inkovskega mesta Machu Pichu, okusili kokin čaj in se posladkali s kokinimi bomboni. Domačini z žvečenjem kokinih listov premagujejo simptome višinske bolezni in tako lažje odganjajo občutke lakote. Učiteljici Ani Medved se iskreno zahvaljujemo za utrinke s popotovanja po Južni Ameriki. Ker si v prihodnje želimo še več podobnih potopisnih predavanj, ji želimo, da bi tudi v prihodnjih počitnicah odpotovala kam daleč in svojo izkušnjo delila z nami. Se že veselimo! Učiteljica Adrijana Skok