V četrtek, 13. 2. 2020, smo se udeležili državnega tekmovanja v računalništvu v Škofji Loki. Našo šolo so zastopali trije učenci, ki so na šolskem tekmovanju dosegli največ točk. Iz posebnega programa vzgoje in izobraževanja je to bil Tilen Čus Božič, iz prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom pa učenki Nika Kenda in Aleksandra Smrekar, ki sta tekmovali v paru. Učenci so morali izkazati podrobno znanje iz uporabe programov za oblikovanje besedila Word in PowerPoint. Kljub pripravam, ki smo jih posvetili tekmovanju, nam zlatega priznanja ni uspelo doseči, vendar nismo bili nič manj zadovoljni s srebrnim, ki so ga prejeli vsi trije učenci.

Še posebej pa so nas navdušile aktivnosti, ki so sledile po tekmovanju. Povzpeli smo se na loški grad, kjer smo spoznali življenje in delo Ivana Tavčarja, ter izvedeli nekaj poučnih stvari iz zgodovine mesta Škofja Loka. Po kosilu smo se odpravili v dvorano, kjer je potekala podelitev priznanj, pred tem pa nas je s pesmijo razveselila Neca Falk. Skupaj smo zapeli nekaj najbolj znanih pesmi iz knjige Maček Muri.

Dan je minil, kot bi mignil, mi pa smo se prijetno utrujeni odpravili na pot proti domu. Strinjali smo se, da smo s svojimi dosežki zadovoljni in da smo dali od sebe vse, kar smo lahko. To pa je tudi tisto, kar šteje.

Še nekaj vtisov tekmovalcev:

Tilen: »Na tekmovanju mi je bilo lepo, le naloge so bile malo težke. Na prireditvi mi je bila najbolj všeč podelitev priznanj.«

Aleksandra: »Zelo mi je bila všeč Neca Falk ter podelitev priznanj. Naloge na tekmovanju so se mi zdele težke, poleg tega pa jih je bilo zelo veliko.«

Nika: »Všeč mi je bila podelitev priznanj. Bolje bi bilo, če bi bilo nalog na tekmovanju manj, saj z Aleksandro nisva uspeli priti do konca. Vseeno sva zadovoljni s srebrnim priznanjem.«

Nika Kikelj