7. aprila obeležujemo svetovni dan zdravja, ki letos poteka pod geslom »Gradimo pravičnejši, bolj zdrav svet«. Z namenom graditi čim bolj zdrave življenjske navade smo v sredo, 7. 4. 2021, na Podružnični šoli za izobraževanje in usposabljanje otrok s posebnimi potrebami izvedli naravoslovni dan tudi učenci 8.h ter 9.h razreda prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom.

Najprej smo se odpravili v gospodinjsko učilnico, kjer smo pripravili zdrav in slasten obrok: spekli smo kruh v ponvi, naredili ribji namaz ter za posladek ustvarili prav posebno sladico v kozarcu iz polnozrnatih piškotov, grškega jogurta, banan, jagod in medu.

Pojedino smo zaključili s pogovorom o naših zdravih in manj zdravih navadah ter izdelali plakat o zdravem načinu življenja.

Za konec naravoslovnega dne pa smo se odpravili na krajši sprehod in tako poskrbeli še za duševno zdravje, ki ga je potrebo v teh časih še toliko bolj negovati.

Učenci 8.h/9.h in učiteljica Ana

Za invalide