V začetku prejšnjega tedna, smo na naši šoli izvedli s pomočjo e-hiše Nova Gorica delavnico robotike z LEGO® Education kockami.

Učenci so sestavljali napravi, vlečni voziček in dinozavra, in ju opremili z motorji in tipali (senzorji). Naučili so se posredovati ukaze, s pomočjo katerih so napravo upravljali. Učenci so s pomočjo delavnice osvajali osnovne koncepte tehnike, logike in programiranja. Poleg tega so razvijali praktične veščine, kot so delo in komunikacija v skupini, iskanje alternativnih rešitev, testiranje in vrednotenje.

Tudi tokrat so učenci zelo uživali, predvsem tudi zato, ker so preizkusili nekaj novega, zanimivega in atraktivnega.

Delavnice so za otroke brezplačne saj potekajo v okviru projekta »Partnerstvo za kadre« in so financiranje s strani štirih Občin in sedmih gospodarskih družb iz Posočja. Posoški razvojni center pa skrbi, da vse poteka kot je treba, za kar se vsem iskreno zahvaljujemo.

Za invalide