Naše letošnje vabilo na javno prireditev se je glasilo:

Kdor ima kaj rdečega na oblačilu,

naj se oglasi na povabilo:

naj prileze, naj prifrfota,

kdor le plašček rdeč ima,

ali kapo ali rdečo nogavico…

(H. Bechlerowa)

Učenci so pripravili glasbeno pravljico O žabicah v rdečih kapicah. Pravljica ima poučno sporočilo, katerega nam je zaupal stari žabon: »Nič dobrega ni, če se pretvarjamo in želimo biti nekaj kar nismo. Bodimo to kar smo,  kajti le tako bomo mi srečnejši in verjemite, da nas bodo take sprejeli tudi naši prijatelji. Prav take kot smo v zeleni ali pa rdeči barvi, važno je, da se v njej dobro počutimo«.

In take so nas toplo sprejeli tudi vsi gledalci: nasmejane, vedoželjne in nagajive. Toplo nam je bilo pri srcih, ko smo videli, da so bili na koncu naše predstave vsi gledalci nasmejani in so naše sporočilo odnesli s seboj domov.