INFORMACIJE O ŠOLSKI PREHRANI

Cena dopoldanske malice znaša 0,80 €, popoldanske pa 0,62 €.
Cena kosila za učence 1. razreda je 2,35 €, za učence od 2. do 5. razreda 2,50 €, za učence od 6. do 9. razreda pa 3,00 €.
Za šolsko prehrano je možno pridobiti subvencijo. Vloge je potrebno oddati na pristojni center za socialno delo.
Zelo pomembno je, da obroke, ki jih vaš otrok ne bo koristil, pravočasno in pravilno odjavite, sicer ste dolžni poravnati polno ceno.
Šola s starši podpiše pogodbo o zagotavljanju organizirane prehrane in sprejemanju obveznosti plačila stroškov šolske prehrane.

Evidentiranje obrokov

Ker učenci prevzem kosila evidentirajo elektronsko, lahko občasno pride do napake pri beleženju koriščenih obrokov. Starše prosimo, naj količino prevzetih obrokov na položnicah redno preverjajo.

Odjava obrokov

Posamezni obrok za učenca, ki je odsoten od pouka zaradi sodelovanja pri športnih, kulturnih in drugih prireditvah, na katerih sodeluje v imenu šole, odjavi šola sama.
V primeru bolezni ali druge odsotnosti učenca, morajo starši pravočasno odjaviti prehrano za čas odsotnosti najpozneje do 9. ure tekočega dne preko portala SAOP – spletna evidenca obrokov (od septembra 2021 dalje).
V primeru tehničnih težav smo dosegljivi na telefon 05/3801203 (računovodstvo, vsak delovnik 7h-15h).
Odjave za nazaj niso mogoče.

Spletna odjava obrokov – od septembra 2021 dalje

Priporočamo, da najprej preberete navodila za registracijo novega uporabnika  in navodila za spletno evidenco obrokov.
1. Za dostop do SAOP portala za registracijo kliknite tukaj.
2. Izpolnite polja: UPORABNIŠKO IME (vpišite 7-mestno šifro plačnika/učenca, ki jo najdete na računu, tik nad imenom in priimkom učenca), EMŠO (vpišite EMŠO učenca) in E-POŠTNI NASLOV ZA REGISTRACIJO (vpišite elektronski naslov, na katerega želite prejeti potrditev registracije).
3. Po uspešnem aktiviranju računa se prijavite v spletno evidentiranje obrokov.

Odjava subvencioniranih obrokov

Malica in kosilo sta pravočasno odjavljena, če se ju odjavi vsaj en dan prej do 9. ure.
Odjava tekočega dne do 9. ure se šteje kot nepravočasna odjava, a je še vedno subvencionirana.
Za nepravočasno odjavljene obroke pa starši plačajo polno ceno obroka.
Trajno odjavo obroka sporočijo starši pisno v računovodstvo zavoda.

Zdrava prehrana

Zdrava prehrana učencev je pomembna za njihov celovit razvoj, zato se na naši šoli trudimo, da so pripravljeni obroki čimbolj uravnoteženi in okusni. Jedilnike bo sestavljala posebna skupina, v kateri bodo sodelovali poleg vodje šolske prehrane še pomočnica ravnatelja in predstavniki strokovnih delavcev iz vseh enot šole, k sodelovanju pa smo povabili tudi predstavnika staršev. Jedilniki bodo sestavljeni v skladu s Smernicami zdravega prehranjevanja v vzgojno-izobraževalnih ustanovah in Praktikuma jedilnikov zdravega prehranjevanja. Kontrolo živil v vseh procesih dela bomo izvajali po načelih HACCP sistema, ki nam zagotavlja pripravo varnih obrokov. Zaželeno je, da vsak učenec prejme v šoli vsaj en obrok dnevno, zato za učence pripravljamo dopoldansko malico in kosilo, za učence, ki so vključeni v oddelke podaljšanega bivanja, pa še popoldansko malico.

Odjava obrokov

Odjave za nazaj niso mogoče.

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.