Spoštovani starši!

Kot morda že veste, smo se z vašimi šolarji dva dni družili v sklopu preventivnega šolskega programa »Izštekani«. Kot dopolnitev temu programu se izvaja tudi preventivni program za starše »Effekt«.

Ta program bomo izvedli v obliki krajšega predavanja (30 min). Osredotočili se bomo na vaše najstnike, ki so sedaj v fazi odraščanja, ko že prihaja lahko tudi do eksperimentiranja z različnimi dovoljenimi in prepovedanimi drogami. Poudarek bo na pogovoru o tem, kaj lahko skupaj naredimo, da od eksperimentiranja ne pride do škodljive rabe, kako vzpodbujati zdrave navade pri najstnikih, kako z njimi komunicirati in postavljati jasne meje. Prepričani smo, da imate kot starši glavno vlogo pri preprečevanju tveganj, ki vplivajo na vaše otroke.

Veselimo se srečanja z vami.

Zveza KZA Slovenije                                                                                     OŠ Franceta Bevka Tolmin